Logo - Pracownia krawiecka Józefa Błońskiego-usługi krawieckie,poprawki,szycie na miarę garniturów
Pracownia Krawiecka Józefa Błońskiego - Wydarzenia
   Artykuł w Magazynie L’Éclat (styczeń 2010)
 

Strona: Historia zakładu > Pracownia krawiecka - Wydarzenia > Artykuł w Magazynie L’Éclat (styczeń 2010)TRADYCJA ZOBOWIĄZUJE.

Pracownia Krawiecka przy Piwnej 6 na warszawskiej starówce ubiera mężczyzn od 1958 roku.


L’Éclat Magazyn - Pracownia Krawiecka Józefa Błońskiego - szycie na miarę Właściciel zakładu - Józef Błoński - szyje w nim garnitury na miarę w najbardziej tradycyjnej technice krawieckiej tzw. bespoke tailoring. Krawiec szyjący w ten sposób poświęca kilka a czasami kilkanaście dni na staranne wykonanie garnituru. Wszyscy, którzy się decydują na garnitur na miarę u Pana Józefa powinni pamiętać, że będą proszeni o kilka wizyt w celu dopasowania garnituru. Pan Józef zazwyczaj prosi o 3 do 5 miar. Opuszczenie którejś miary jest możliwe ale według mistrza jest niewskazane. "Perfekcyjnie uszyty garnitur na miarę powinien przejść wszystkie kroki sztuki krawieckiej" mówi Józef Błoński.L’Éclat Magazyn - Pracownia Krawiecka Józefa Błońskiego - szycie na miarę, garnitur Można by sądzić, że to niepotrzebne utrudnienie życia klienta ale pamiętajmy, że właśnie dzięki takiemu procesowi szycia w pracowni miesięcznie powstają nieliczne sztuki. Wszystkie idealnie dopasowane do sylwetki nabywcy.

Pracownia posiada materiały najlepszych francuskich, włoskich i angielskich producentów. Pan Józef realizuje również zlecenia z tkanin powierzonych mu przez klientów. Warto jednak pamiętać, że na miejscu znajduje się wybór kilkuset szlachetnych rodzajów materiałów dostępnych od ręki i kilku tysięcy na których zamówienie trzeba poczekać zaledwie tydzień.

GŁÓWNA SPECJALIZACJA PRACOWNI TO KLASYCZNE STROJE MĘSKIE - GARNITURY, FRAKI i SMOKINGI.

L’Éclat Magazyn - styczeń 2010Pozostałe Wydarzenia

> Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (maj 2012)

> Wystawa na Zamku Królewskim (grudzień 2011)

> Wystawa Salon Artystów Rzemiosła (grudzień 2011)

> Artykuł w Magazynie Malemen (marzec 2010)

> Lider Przedsiębiorczości 2009

> Wywiad dla Dziennika Polska (październik 2009)Inne galerie

> Galeria strona główna

> Galeria Stroje Męskie

> Galeria Stroje Damskie

> Galeria Stroje Nietypowe

> Galeria Pracownia Krawiecka i Okolice

> Detale krawieckie

ornament

mapa strony