Logo - Pracownia krawiecka Józefa Błońskiego-usługi krawieckie,poprawki,szycie na miarę garniturów
Pracownia Krawiecka Józefa Błońskiego
   Rok założenia 1958
 
Pracownia krawiecka Józefa Błońskiego w Warszawie - zakład z tradycjami

Pracownia Krawiecka Józefa Błońskiego - szycie na miarę garnituru zdjęcie nr4 Pracownia krawiecka na Piwnej 6 w Warszawie została otwarta w 1958 roku. Obecny szef zakładu Józef Błoński uczył się szycia od 1969 roku. Do swojego mistrza Edwarda Jakubowskiego dotarł przypadkiem, po przeczytaniu ogłoszenia. Wahał się wówczas i rozważał możliwość zajęcia się mechaniką samochodową, podobnie jak jego brat. Wybrał jednak pozornie niemęskie zajęcie - krawiectwo. Józef wspomina, że Edwardowi Jakubowskiemu zawdzięcza bardzo wiele. Mówi wręcz o 15-letnim wychowaniu go przez mistrza na człowieka, którym jest dziś.


Pracownia Krawiecka Józefa Błońskiego - szycie na miarę garnituru zdjęcie nr5 Wdowa po panu Edwardzie przekazała krawcowi Józefowi Błońskiemu pracownię krawiecką w 1988 roku. Początek lat 90 był trudnym okresem dla pracowni krawieckiej Józefa Błońskiego w Warszawie. To był czas wysypu w Polsce taniej odzieży chińskiej i tureckiej. Zmieniły się gusta, obniżyły oczekiwania. Od około 1996 roku szef pracowni obserwuje stały wzrost zainteresowania szyciem na miarę.

W tym czasie zakład zdobył renomę, zaufanie i stałych klientów z kraju i zagranicy. Wydaje się, że oprócz fachowości i profesjonalizmu magnesem przyciągającym do pracowni jest niezwykła atmosfera miejsca i ludzi w nim pracujących. Pracownia krawca Jóżefa Błońskiego w Warszawie szczególnie specjalizuje się w szyciu garniturów.
zobacz więcej

> Pracownia krawiecka - Wydarzenia

Zamek królewski - Plakat z wystawy - Stanisław August, ostatni król Polski. Polityk, mecenas, reformator 1764 - 1795 - Pracownia Krawiecka Józefa Błońskiego - garnitury na miarę, Warszawa Warszawa, Szycie na miarę - Krawiec Józef Błoński - magazyn leclat, publikacja na temat szycia na miarę Pracownia Krawiecka Józefa Błońskiego, Warszawa - nagroda Lider Przedsiębiorczości dla Pracowni Krawieckiej Józefa Błońskiego Warszawa - Krawiec Józef Błoński - Malemen magazyn - publikacja na temat krawiectwa na miarę


ornament

mapa strony