Logo - Pracownia krawiecka Józefa Błońskiego-usługi krawieckie,poprawki,szycie na miarę garniturów
Krawiec Józef Błoński - Opisy Klasycznych Strojów Męskich
   Stroje męskie - Garnitur Ślubny
 

Strona: Stroje męskie > Opis - Garnitur Ślubny


Garnitur Ślubny


Garnitur ślubny - szycie na miarę O stroju…
Historia mody męskiej bardzo często konfrontuje naturalną chęć wyróżnienia się mężczyzny oraz jego zmysł praktyczny. Do takiego wniosku można dojść dokładniej śledząc powstanie np. stresemanna czy nawet fraka lub smokingu.

Trudno zatem dziwić się, że współcześnie również próbuje się wykorzystać dwa opisane podejścia do stworzenia stroju godnego, wyróżniającego się na tle gości tak ważnej uroczystości jaką jest ślub.

Smoking, żakiet angielski, stresemann czy frak są stale szyte na miarę z okazji ślubu i wesela. Najbardziej popularna jest jednak odmiana klasycznego, ciemnego i eleganckiego garnituru wieczorowego oraz garnituru ślubnego.

Garnitur ślubny jest współczesnym wyrazem chęci wyróżnienia się oraz praktyczności duszy mężczyzny. Ten elegancki ubiór różni się w istocie od klasycznego garnituru wizytowego najczęściej tylko ozdobną, jedwabną kamizelką. Często wykorzystywany jest fular a ostatnio również niezwykle modna muszka.

Ozdobne, jedwabne elementy garnituru znakomicie wyróżniają Pana Młodego spośród gości weselnych.

Garnitur ślubny jest gotowy do częstego, regularnego wykorzystywania zaraz po zdjęciu jego ozdobnych elementów. Jest to istotna przewaga stroju w stosunku do bardziej eleganckiej ale i rzadziej wykorzystywanej garderoby.

Józef Błoński
Warszawa, 28 Sierpnia 2013


Zobacz inne opisy strojów męskich: - Garnitur Wieczorowy - Garnitur Sportowy - Garnitur Klubowy - Garnitur Ślubny - Smoking - Smoking Biały, Tropikalny - Frak - Surdut - Stresemann, Stroller - Płaszcz (Dyplomatka, Chesterfield, Polo, Ulster, Covert, Raglan ...)zobacz więcej

> Krawiec Józef Błoński - Galeria strojów męskich szytych na miarę

Warszawa, Piwna - Krawiec Józef Błoński - smoking biały, tropikalny na miarę Krawiec Józef Błoński - Smoking na miarę - szycie na miarę, smoking bespoke Szycie na miarę, bespoke Warszawa Stroller, Stresemann z sztuczkowymi spodniami - Pracownia Krawiecka Józefa Błońskiego - Warszawa, Piwna 6 - garnitury na miarę, szycie na miarę

Inne galerie

> Galeria strona główna

> Galeria Stroje Męskie

> Galeria Stroje Damskie

> Galeria Stroje Nietypowe

> Galeria Pracownia Krawiecka i Okolice

> Detale krawieckie

ornament

mapa strony