Logo - Pracownia krawiecka Józefa Błońskiego-usługi krawieckie,poprawki,szycie na miarę garniturów
Krawiec Józef Błoński - Opisy Klasycznych Strojów Męskich
   Stroje męskie - Garnitur Klubowy (Marynarka Klubowa)
 

Strona: Stroje męskie > Opis - Garnitur Klubowy (Marynarka Klubowa)


Garnitur Klubowy (Marynarka Klubowa)


Guziki Marynarka Klubowa, Herb Powstania Styczniowego, srebrne - szycie na miarę garnituru O stroju…

Historyczny początek stroju określa się niekiedy na rok 1837 lub 1825. Wydaje się jednak, że współczesny wygląd Garnituru Klubowego wykrystalizował się znacznie później w angielskich klubach dla dżentelmenów.

Zastosowanie stroju jest już od dawna bardzo szerokie, ale wiążące się raczej z mniej oficjalnymi okolicznościami. Uznanie Garnituru Klubowego za strój nieformalny jest współczesną tajemnica sukcesu tej garderoby.Guziki złote Garnitur Klubowy - Pracownia Krawiecka Józefa Błońskiego - szycie na miarę garniturów Krój i kolorystyka

Krój Marynarki Klubowej jest właściwy dla garnituru. Marynarka jedno lub dwurzędowa i spodnie. Klapy - zarówno normalne jak i krojone w szpic. Garderoba obecnie często noszona bez krawata, co podkreśla jej nieformalność .

Kolory marynarek, które kiedyś właściwe były dla klubu dżentelmena - teraz uzależnione są jedynie od upodobania mężczyzny. Najczęściej marynarki występują w granacie i niebieskim, rzadziej zielonym, a nawet czerwonym (możliwe są również kolorowe pasy).

Istnieją dwa bardzo charakterystyczne elementy Garnituru Klubowego. Pierwszy to guziki, które w zależności od upodobań mogą być w kolorze srebrnym lub złotym. Drugim elementem są spodnie, które różnią się kolorem od marynarki i są najczęściej w odcieniach szarości.

Józef Błoński
Warszawa, 3 Sierpnia 2013


Zobacz inne opisy strojów męskich: - Garnitur Wieczorowy - Garnitur Sportowy - Garnitur Klubowy - Garnitur Ślubny - Smoking - Smoking Biały, Tropikalny - Frak - Surdut - Stresemann, Stroller - Płaszcz (Dyplomatka, Chesterfield, Polo, Ulster, Covert, Raglan ...)
zobacz więcej

> Krawiec Józef Błoński - Galeria strojów męskich szytych na miarę

Warszawa, Piwna - Krawiec Józef Błoński - smoking biały, tropikalny na miarę Krawiec Józef Błoński - Smoking na miarę - szycie na miarę, smoking bespoke Szycie na miarę Stroller, Stresemann z sztuczkowymi spodniami - Pracownia Krawiecka Józefa Błońskiego - Warszawa, Piwna 6 - garnitury na miarę, szycie na miarę

Inne galerie

> Galeria strona główna

> Galeria Stroje Męskie

> Galeria Stroje Damskie

> Galeria Stroje Nietypowe

> Galeria Pracownia Krawiecka i Okolice

> Detale krawieckie

ornament

mapa strony