Logo - Pracownia krawiecka Józefa Błońskiego-usługi krawieckie,poprawki,szycie na miarę garniturów
Krawiec Józef Błoński - Opisy Klasycznych Strojów Męskich
   Stroje męskie - Smoking Biały, Topikalny
 

Strona: Stroje męskie > Opis - Smoking Biały, Tropikalny


Smoking Biały, Tropikalny


Smokinf Biały - Pracownia Krawiecka Józefa Błońskiego - szycie na miarę O stroju…
Mniej formalna, nonszalancka i jednocześnie bardziej awangardowa odmiana smokingu. Z uwagi na wymienione cechy, szczególnie chętnie wykorzystywany przez młode pary w ceremoniach ślubnych. Podkreśla wyjątkowość mężczyzny, jednocześnie nie onieśmielając gości ostentacyjną elegancją. Smoking w kolorze czarnym lub tym bardziej frak to stroje wieczorowe uważane za wybitnie eleganckie i formalne.

Krój
Smoking tropikalny w kroju nie odbiega od swojego ciemniejszego pierwowzoru. Strój składa się z marynarki w kolorze białym spodni z lampasami w kolorze czarnym oraz z najczęściej czarnego pasa smokingowego lub białej kamizelki smokingowej. Nieodłącznym atrybutem jest wiązana lub zwykła jedwabna muszka w kolorze (najczęściej) czarnym. Klapy stroju mogą ale nie muszą być obciągnięte jedwabiem.

Smoking Tropikalny, Biały i spodnie z lampasami - Krawiec Józef Błoński - szycie na miarę garniturów Kolory
Mniejsza formalność smokingu białego wiąże się z możliwością wpływania na zmiany w dominującej kolorystyce zestawu. Marynarka nie musi być biała, najczęściej jest szyta z materiałów w kolorze kremowym. Spotyka się również beże i szarości. Spodnie powinny być jednak kontrastowo czarne. Pas hiszpański i muszka mogą mieć inny kolor niż czarny, np. bordo.

*Uwaga! Strój jest bardzo wymagający pod względem użytkowania. Biały kolor marynarki jest w oczywisty sposób narażony na nieszczęścia przy suto zastawionym stole.

Józef Błoński
Warszawa, 2 Sierpnia 2013


Zobacz inne opisy strojów męskich: - Garnitur Wieczorowy - Garnitur Sportowy - Garnitur Klubowy - Garnitur Ślubny - Smoking - Smoking Biały, Tropikalny - Frak - Surdut - Stresemann, Stroller - Płaszcz (Dyplomatka, Chesterfield, Polo, Ulster, Covert, Raglan ...)zobacz więcej

> Krawiec Józef Błoński - Galeria strojów męskich szytych na miarę

Warszawa, Piwna - Pracownia Krawiecka Józefa Błońskiego - Smoking Biały na miarę Krawiec Józef Błoński - Smoking na miarę - szycie na miarę, smoking bespoke Szycie na miarę Stroller, Stresemann z sztuczkowymi spodniami - Pracownia Krawiecka Józefa Błońskiego - Warszawa, Piwna 6 - garnitury na miarę, szycie na miarę

Inne galerie

> Galeria strona główna

> Galeria Stroje Męskie

> Galeria Stroje Damskie

> Galeria Stroje Nietypowe

> Galeria Pracownia Krawiecka i Okolice

> Detale krawieckie

ornament

mapa strony