Logo - Pracownia krawiecka Józefa Błońskiego-usługi krawieckie,poprawki,szycie na miarę garniturów
Krawiec Józef Błoński - Opisy Klasycznych Strojów Męskich
   Stroje męskie - Stresemann, Stroller
 

Strona: Stroje męskie > Opis - Stresemann, Stroller


Stresemann, Stroller


Stresemann - Krawiec Józef Błoński - szycie na miarę garnituru O stroju…

Powstanie stroju jest wiązane z postacią Gustava Stresemanna (10 maja 1878 - 3 października 1929), wybitnego polityka niemieckiego, którego działania były jednocześnie niekorzystne dla naszego kraju.

Strój został wymyślony w związku z problemami użytkowania żakietów męskich w parlamencie niemieckim. Długie tylnie poły Surduta Angielskiego zagniatały się podczas przesiadywania w ławach poselskich. Skrócono więc marynarkę, pozostawiając resztę elementów Żakietu Angielskiego (sztuczkowe spodnie i szarą kamizelkę). Strój zachował swoją elegancję i zyskał ważną cechę wygody użytkowania.

Stresemann wydaje się być właściwie kompletny i przygotowany na wszelkiego rodzaju uroczystości. Nadaje się na ceremonię ślubną zarówno w charakterze Pana Młodego, jaki i gościa weselnego a także na wizytę w teatrze czy operze. Pomimo swojego szerokiego zastosowania jest umiarkowanie często szyty i chyba czeka na swoje ponowne odkrycie.

Stresemann - Pracownia Krawiecka Józefa Błońskiego - bespoke, szycie na miarę garniturów Krój i kolorystyka

Klasyczny Stresemann najczęściej składa się z prostej marynarki „garniturowej” w kolorze ciemno szarym oraz z spodni sztuczkowych i jaśniejszej, szarej kamizelki. Możliwa jest wersja zarówno jedno jak i dwurzędowa.
Na zdjęciach znajduje się Stresemann z fiołkową kamizelką.

*Pełna kolorystyka jest zbieżna z tą dla Żakietu Angielskiego.

Józef Błoński
Warszawa, 7 Sierpnia 2013


Zobacz inne opisy strojów męskich: - Garnitur Wieczorowy - Garnitur Sportowy - Garnitur Klubowy - Garnitur Ślubny - Smoking - Smoking Biały, Tropikalny - Frak - Surdut - Stresemann, Stroller - Płaszcz (Dyplomatka, Chesterfield, Polo, Ulster, Covert, Raglan ...)zobacz więcej

> Krawiec Józef Błoński - Galeria strojów męskich szytych na miarę

Warszawa, Piwna - Pracownia Krawiecka Józefa Błońskiego - frak na miarę Krawiec Józef Błoński - Smoking na miarę - szycie na miarę, smoking bespoke Szycie na miarę Biały smoking tropikalny - szycie na miarę, bespoke - Pracownia Krawiecka Warszawa

Inne galerie

> Galeria strona główna

> Galeria Stroje Męskie

> Galeria Stroje Damskie

> Galeria Stroje Nietypowe

> Galeria Pracownia Krawiecka i Okolice

> Detale krawieckie

ornament

mapa strony