Pracownia Krawiecka Józefa Błońskiego
   Rok założenia 1958
 
Warszawa, Stare Miasto, Piwna 6/10 - Pracownia Krawiecka Józefa Błońskiego - szycie na miarę garnituru, przygotowanie kolejnej miary marynarki Moda.
W pracowni Józefa Błońskiego uważa się, że modę trzeba śledzić, ale najważniejszy jest świadomy swych życzeń klient. Staje się partnerem w powstawaniu krawieckiego dzieła. Mniej zdecydowanym lub początkującym w tworzeniu swojej własnej szafy, szef zakładu delikatnie sugeruje rozwiązania. Niczego nie narzuca, stara się jedynie subtelnie podpowiadać w chwilach ważnych decyzji podejmowanych przez klientów.


Warszawa, Stare Miasto, Piwna 6/10 - Pracownia Krawiecka Józefa Błońskiego - szycie na miarę garnituru, przygotowanie kolejnej miary marynarki Nasi Klienci.
Wśród klientów zakładu są również osoby publicznie znane. Wśród nich - dyplomaci, politycy różnych opcji, aktorzy, ludzie mediów, styliści... Największe grono klientów to prawnicy, nierzadko całe rodziny. Do Józefa Błońskiego ojcowie przyprowadzają synów, znajomi znajomych. Szczególną atmosferę zakładu tworzą klienci zakładu mieszkający od lat w sąsiedztwie, na warszawskim Starym Mieście.


Warszawa, Stare Miasto, Piwna 6/10 - Pracownia Krawiecka Józefa Błońskiego - szycie na miarę garnituru, przygotowanie kolejnej miary marynarki Materiały.
Pracownia posiada materiały najlepszych producentów francuskich, włoskich i angielskich (takich jak Dormeuil, Scabal i Zegna). Józef Błoński realizuje również zlecenia z ulubionych tkanin powierzonych mu przez klientów. Wszyscy, którzy się decydują na garnitur na miarę u Józefa powinni pamiętać, że na miejscu znajduje się wybór kilkuset szlachetnych rodzajów materiałów w ekspozycji stałej i kilku tysięcy próbek. Czas potrzebny na zamówienie materiału z próbek to około 7 dni.


ornament